מקדונלדס.jpg
שיחות על גלידה עם פסיכולוג

איך זה עובד?
סיוע לאנשים בכל הגילאים מורכב משני חלקים:
  א) יצירת קשר, רכישת אמון, הכנה לשיחה.
  ב) סיוע פסיכולוגי בבעיה.
 
בעוד שבעבודה עם מבוגרים לפחות 80% מהזמן מנוצל עבור סיוע בבעיה, עם ילדים המצב הוא הפוך. קשה להם לדבר על הקשיים שלהם וצריך לעשות פעולות הכנה ארוכות וכמו כן להשתמש בהשלכות על מנת לדבר "מסביב" לבעיה.
באמצעות קיום המפגשים בסביבה חיובית ולא מאיימת כמו ישיבה משותפת לגלידה במקדונלד'ס, ניתן לקצר משמעותית את שלב יצירת הקשר וההכנה לשיחה, וזאת מבלי לשנות את טיב הסיוע הפסיכולוגי.
 

למי זה מתאים?
ילדים ומתבגרים החווים קשיים חברתיים, קשיים התנהגותיים, קשיים רגשיים, קשיים במערכות יחסים עם הורים וקרובים.

דוגמאות

  • ילד בן 14 שנעדר 4 שנים מבית ספר עקב קשיים רגשיים. החליף 8 מטפלים, שלושה פסיכיאטרים, לא הרגיש בנח בקליניקה. קיום מפגשים איתו במקדונלדס בסביבה ניטרלית ומהנה עודדה שיחה חופשית אודות הקשיים. כעת הוא בבית ספר ומתפקד כרגיל.

  • נער בן 19 בעל כישורים חברתיים נמוכים. לא הצליח לקיים שיחה או לבצע התנהלות רגילה הכוללת כל סוג של תקשורת. חשיפה הדרגתית ואימון באמצעות קיום הזמנות ממקדולנלס הכוללת תקשורת. כמו כן שימוש בסביבה לקיום שיחה חופשית אודות המצב ומתן חלופות. לאחר תקופה קצרה העלה כישורים חברתיים, למד לייצר שיחה והתחיל ללמוד באוניברסיטה.

  • ילד בן 12 המרבה להפריע בשיעורים ולשקר. שימוש במשחקי וידאו לקיום  שיחה טבעית אודות הסיבות להתנהגות זו. זיהוי דפוסי מחשבה מכשילים ולמידת אלטרנטיבות לביטוי תסכול. הבנת דינמיקה של שקר ופיתוח אמפטיה לצד הנפגע. שיפור משמעותי תוך תקופה קצרה.

פרטים נוספים

המפגשים מתקיימים כעת רק בקניון אושי בכפר סבא.

לקוחות מספרים

ד"ר ר.נ, הרצליה

את חן הכרתי לפני כשנתיים, בהמלצת חברה וזאת לאחר שבמהלך השנים חברנו ללא מעט מטפלים ומטפלות, ללא הצלחות ייתרות ומשמעותיות. חן קיבל לידיו את היקר לי מכל במצב מפורר, שברירי ובעיקר מבודד. החיבור שנוצר בינו לבין בני כבר במפגש הראשון שהתקיים בביתינו איננו בר השוואה לחיבורים אחרים. חן הוא מטפל, חבר, אח, איש סוד, יועץ, מדריך הורים, בן בית ואצלי יש לו כינוי מיוחד-הקוסם. על תבונה ורגישות, זהו חן, אלה עוצמותיו ובכך גם ייחודו. הוא מצליח כמו בשרביט קוסם לזהות את המקום שבו נמצא הילד-המתבגר, לחבור אליו מהמקום הזה עם הרבה תבונה ורגישות ומשם להעצים, להצמיח ולהפרות. ללא ספק אחד המיוחדים...

"