הגישה שלי.jpg

הגישה שלי

התוצאה הסופית היא סיוע משמעותי, העלאת הבטחון העצמי, חיזוק הקשר עם ההורים, עזרה במציאת חברים, הורדת עצב ותסכול, שיפור משמעותי במצב הרוח, מיתון התנהגויות שליליות, לימוד דרכי התנהגות בוגרות ובמידת הצורך בניית בסיס בטוח וחזק להתערבויות נוספות כגון טיפול קליני או פסיכיאטרי.

השכלה והכשרה

- B.A, פסיכולוגיה, המרכז הבינתחומי הרצליה.

- M.A, פסיכולוגיה חברתית, המרכז הבינתחומי הרצליה.

פסיכולוג מוסמך רשום בפנקס הפסיכולוגים ומשרד הבריאות, מס רישיון 27-147787

- מגשר מוסמך, מכון גבים.

במהלך לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה לימדתי שיעורים פרטיים ילדים ובני נוער במקצועות כללים. באופן טבעי ולא מתוכנן התקיימו שיחות נפש מצוינות עם הילדים וההורים דיווחו על שיפור במצב הנפשי והחברתי של הילדים. עובדה זו בלטה במיוחד מכיוון שילדים אלו סירבו להיפגש עם פסיכולוגים ונשרו מטיפולים רבים. לטענת הילדים הצלחתנו המשותפת נבעה בין היתר מכיוון שאינם מרגישים בטיפול וכמו כן נמצאים אצלם בבית, בסביבה בטוחה וטבעית ולכן מרגישים בנח.

על מנת לשמור על קו זה ולהתפתח המשכתי ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית במרכז הבינתחומי הרצליה. אני לא מחשיב את המפגשים איתי כטיפול ובהתאם לא כל הילדים מוכנים או צריכים להשתתף בטיפול. ילדים החווים קשיים התנהגותיים, קשיים חברתיים, בדידות, קשיים עם הורים ופחות מתחברים לקיום מפגשים במסגרת טיפולית יכולים  לקבל ערך רב מההליך.

ילדים רוצים לדבר ואוהבים לדבר. פשוט צריך לדעת איך לאפשר לזאת לקרות. המפגשים איתי מתנהלים סביב תחומי העניין של הילדים וכוללים משחק בפלייסטיישן, צפייה ביוטיוב וקיום שיחה בכל נושא שמעניין  אותם, ממוזיקה ועד מטוסים. נושאי השיחה הקונקרטיים, הכוללים דרכי התנהגות, מחשבות מכשילות, סקירות יחסי תוצאה ומתן אלטרנטיבות משולבים באופן טבעי בתחומי העניין ומשובצים כך שלא חווים לרגע שעמום, הצפה או שיחה מאולצת.